Unicef’ten İngiltere’ye tarihte ilk yardım: Johnson utanmalı

UNICEF'in corona virüsü salgını nedeniyle tarihte ilk kez İngiltere'deki çocuklara yardımda bulunması ülkeyi karıştırdı. Muhalefetteki İşçi Partisi, "Başbakan Johnson ve Maliye Bakanı Rishi Sunak utanmalı" ifadelerini kullandı.

Unicef’ten İngiltere’ye tarihte ilk yardım: Johnson utanmalı

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), corona virüsü salgınının benzeri görülmemiş etkisinin ardından İngiltere’de açlık riski altında olan çocukları desteklemek için ilk kez acil yardımda bulunacak. UNICEF’in School Food Matters adlı yardım kuruluşa 25 bin sterlin (260 bin lira) bağış yapacağı belirtildi.

School Food Matters’ın kurucusu ve CEO’su Stephanie Slater, “Bu zamanda finansman sağladığı için UNICEF’e minnettarız” dedi.

‘EN ZENGİN ÜLKELERDEN BİRİYİZ’

Ana muhalefetteki İşçi Partisi’nden Angela Rayner, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Maliye Bakanı Rishi Sunak için, “UNICEF’in ülkemizin aç çocuklarını doyurmak için devreye girmesi utanç verici. Boris Johnson ve Rishi Sunak utanmalı” ifadelerini kullandı.

Rayner, “Dünyanın en zengin ülkelerinden biriyiz. Çocuklarımız, savaş bölgelerinde ve doğal afetlerde faaliyet gösteren insani yardım kuruluşlarına güvenmek zorunda kalmamalı” dedi.

‘YOKSULLUK SİYASİ BİR SEÇİMDİR’

İşçi Partisi’nden Richard Burgon ise, “İngiltere dünyanın en zengin ülkelerinden biri. UNICEF, şimdiye kadar ilk kez burada çocuklara acil gıda dağıtımı yapıyor. Yoksulluk siyasi bir seçimdir. Hükümet, süper zenginlerin adil vergiler ödemesini sağlayarak İngiltere’deki çocuk yoksulluğunu sona erdirebilir” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Başbakan Birleşmiş Milletler Çocuk Corona Hükümet İngiltere Maliye Bakanı
Loading...