20 bin sözleşmeli öğretmenlik sonuçları açıklandı! E-Devlet giriş mülakat sonuçları sorgulama…

20 bin sözleşmeli öğretmenlikte mülakat sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev alan öğretmenlerin heyecanla beklediği sözlü sınav mülakat sonuçları e-Devlet sistemi üzerinden erişime açıldı. Sınav sonuçlarına itirazlar ise 4-7 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılabilecek. Atama tercihleri ise 28 Ağustos'ta başlayacak. İşte 20 bin sözleşmeli öğretmenlik alımında mülakat sonuçları öğrenme ekranı...

20 bin sözleşmeli öğretmenlik sonuçları açıklandı! E-Devlet giriş mülakat sonuçları sorgulama…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında sözlü sınav sonuçlarını açıkladı. Öğretmenler sözlü mülakat sonuçlarını e-Devlet sistemi üzerinden T.C kimlik no ve şifreleriyle öğrenebiliyor. MEB’in yayınlamış olduğu kılavuza göre sözleşmeli öğretmenlik mülakat sınavı sonuçlarına itirazlar 4-7 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Sözlü sınav sonuçlarına itirazların sonuçları da 10 Ağustos’ta açıklanacak. İşte 20 bin sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama sayfası ve ayrıntılı bilgiler…

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI

MEB tarafından 6-25 Temmuz’da uygulanan sözlü sınav sonuçları bugün açıklandı. Mülakat sonuçları e-Devlet girişi yapılarak öğrenilebiliyor.

MÜLAKAT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TAKVİMİ

19 bin 910 sözleşmeli öğretmen kadrosu için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 1-12 Haziran tarihleri arasında alınacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 22 Haziran'da ilan edilecek. Sözlü sınavlar, 6-25 Temmuz'da yapılacak. Sözlü sınav sonuçları ise 28 Temmuz'da ilan edilecek.

Bu kapsamda sonuçlara itirazlar, 4-7 Ağustos'ta alınacak. Bu itirazların sonuçları, 10 Ağustos'ta duyurulacak. Atama tercihleri, 28-31 Ağustos'ta alınacak, atama sonuçları ise 1 Eylül'de açıklanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI 60 ALANDA OLACAK

60 alanda öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Atama için başvurularda taban puan 50 olacak.

Bu kapsamda en fazla atama yapılacak 10 branş arasında sınıf öğretmenliği ilk sırada yer aldı. Sınıf öğretmenliğinden 2 bin 831 atama gerçekleştirilecek. Din kültürü ve ahlak bilgisi alanından 1801, İngilizceden 1739, ilköğretim matematik alanından 1701, okul öncesi öğretmenliğinden 1518, rehberlik alanından 1373, Türkçeden 1300, özel eğitim branşından 1118, fen bilimlerinden 1026 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.

Beden eğitimi branşından haziran döneminde 810 öğretmenin ataması için başvuru alınacak. Bu alan için ayrılan toplam 900 kontenjanın 90'ı, daha sonra yapılacak olan milli sporcuların atamaları için kullanılacak.

Loading...