Belediyenin otobüs ihalesini başkanın aile şirketi kazandı

AKP’li Gümüşhane Belediyesi, otobüs alım ihalesi yaptı. Teklif veren tek firma vardı, kazandı. Firmanın yöneticilerinin ise Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'in akrabaları olduğu ortaya çıktı. AKP’li Başkan, kendisini “Her şey hukuki” sözleriyle savundu.

Belediyenin otobüs ihalesini başkanın aile şirketi kazandı

AKP'li Gümüşhane Belediyesi'nin açtığı otobüs alım ihalesi tartışma yarattı. İhaleye tek firma girdi ve 4 otobüs alındı. Kazanan Belediye Başkanı Ercan Çimen'in aile şirketi oldu. Başkan Çimen, SÖZCÜ'ye “İhale herkese açıktı, her şey hukuki” dedi.

Belediye Başkanı, 2.5 milyona mal olan otobüslerin önünde poz verdi.

Gümüşhane Belediyesi, 8 otobüs için ihaleye çıktı ancak salgın nedeniyle yolcu taşıma işi düşünce 4 otobüs alınması kararlaştırıldı. İhaleye sadece Çimenler A.Ş. isimli firma teklif verdi. 4 otobüs alındı ve belediyeye teslim edildi. Belediye Başkanı Ercan Çimen, teslim alınan otobüsleri sosyal medya hesabından paylaşıp, “Belediyemize kazandırarak halkımızın hizmetine sunduğumuz yeni halk otobüslerimizi teslim aldık” diye yazdı.

AKP'li Çimen, otobüs alımını böyle duyurdu.

HERKESE AÇIKTI AMA…

Başkan Çimen, otobüs alımı için önce duyuru yapıldığı ve açık ihaleye çıkıldığını söyledi. SÖZCÜ'nün “Kazanan firma amcaoğullarınızın mı?” sorusuna Çimen şu cevabı verdi: “İhale ulusalda yayınlandı ancak bir firma teklif verdi. İsteyen girebilirdi, Türkiye'de belki de 500'e yakın Isuzu bayi var. Amcazadelerimin (amca çocukları) firması ihaleyi kazandı. Her şey hukuki, açık ihale. Ben daha önce bu firmanın bayiliğini yapmıştım.”

YÖNETİMDE YER ALMIŞ

Çimen, İller Bankası ödeneği ile 4 otobüs alındığını, otobüslerin yaklaşık 2.5 milyona mal olduğunu söyledi. 8 otobüs alımı planladıklarını, özellikle salgın döneminde şehirdeki öğrenci sayısının azalması nedeniyle otobüs seferlerinin düştüğünü belirten Çimen, “Peyderpey otobüslerimizi yenileyeceğiz. Şimdi 4 otobüs aldık, ilerleyen dönemde diğerlerini de değiştireceğiz” dedi. Belediye Başkanı Çimen'in özgeçmişinde Çimenler A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olduğu bilgisinin yer aldığı da görüldü.

‘DİĞER OTOBÜSLERİ DE YENİLEYECEĞİZ'
Yeni alınan otobüsleri inceleyen AKP'li Belediye Başkanı Ercan Çimen, “Şimdi 4 otobüs aldık, ilerleyen dönemde diğerlerini de değiştireceğiz” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...