Sağlıkçılardan hastanede tedavi gören çocuklara 23 Nisan sürprizi

Konya’da Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi Çocuk Servisinde görevli sağlık çalışanları, tedavi gören çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak için hastane bahçesinde balon uçurma etkinliği düzenledi. Etkinlikte çocuklara Türk bayrakları dağıtılırken, hastane koridorları ve odalar balon ve süs malzemeleriyle donatıldı.

Sağlıkçılardan hastanede tedavi gören çocuklara 23 Nisan sürprizi

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri, çocuk servislerinde görev yapan hemşireler ve sağlık personeli, hastanede tedavi gören çocukları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda sevindirmek için hazırlık yaptı. Sağlık çalışanları tarafından hastane bahçesi ve çocukların kaldığı odalar balonlar ve Türk bayraklarıyla süslendi.

Foto: Sözcü

“ÇOCUKLARA ARMAĞAN EDİLEN YEGÂNE BAYRAM”

Programda konuşan NEÜ Meram Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Reisli, “Bundan yüzyıl önce 23 Nisan 1920'de Türkiye Cumhuriyetimizin ilk Millet Meclisi Ankara'da toplandı ve bu gün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaktadır. Aynı zamanda 23 Nisan, dünyada çocuklara armağan edilen yegâne resmi ve milli bayramdır. Biz de çocuklarımızın bu coşkulu bayramına katkıda bulunmak üzere balon uçurma etkinliği düzenledik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın yüzüncü yılı kutlu olsun” dedi.

Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatansev'in de katıldığı etkinlik, doktor, hemşire ve sağlık personellerinin balonları gökyüzüne bırakmasıyla sona erdi.

Corona virüsünün yetişkinlerde ve çocuklardaki belirtileri neler? İlginizi Çekebilir Corona virüsünün yetişkinlerde ve çocuklardaki belirtileri neler? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocukların internette izleyebilecekleri etkinlikler İlginizi Çekebilir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocukların internette izleyebilecekleri etkinlikler

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Bilim Çocuk Corona doktor hastane hemşire Konya Necmettin Erbakan Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Sanat Sözcü Türkiye Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Loading...