Boğaziçi protestoları sonrası gözaltına alınan 24 öğrenci serbest bırakıldı

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu’yu protesto gösterileri sonrası gözaltına alınanlardan savcılığa sevk edilen 23 öğrenci adli kontrol şartıyla, 1 Boğaziçi öğrencisi ise doğrudan serbest kaldı.

Fahrettin Öztürk

Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu'yu protesto ederken gözaltına alınan toplam 44 öğrencinin 24’ü emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi.

Savcılığa sevkedilen 24 öğrenciden ilk etapta 21’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Azad A. ve Harun Reşit S. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Öğrencilerden Boğaziçi öğrencisi olan Burak Ç. ise doğrudan serbest bırakıldı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Kanunu’na Muhalefet ve görevi yaptırmamak için direnmek suçlarını işledikleri gerekçesiyle hakim karşısına çıkan 2 öğrenci de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

23 öğrenci adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken 1 öğrenci doğrudan serbest bırakıldı.

“TUTUKLAMAYA SEVK İÇİN ÇOK SIRADAN MADDELER”

Tutuklama talebiyle ilgili açıklama yapan avukat Çağan Yazıcı, “Bu maddeler tutuklamaya sevk için çok sıradan ve basit maddeler. Yani bunlar ceza sınırı itibariyle tutuklamaya konu olmayacak maddeler. Gözdağı olsun diye ‘2 tane de tutuklamaya sevk edelim' denmiş gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

Boğaziçi Üniversitesi'nde bir istifa daha İlginizi Çekebilir Boğaziçi Üniversitesi'nde bir istifa daha Polisle öğrenciler arasında ilginç diyalog: Yeni rektöre benziyorsunuz İlginizi Çekebilir Polisle öğrenciler arasında ilginç diyalog: Yeni rektöre benziyorsunuz

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...