Sözcü Plus Giriş

‘Hayalet Orhan’ sahte kimlikle yakalandı

İstanbul’da polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, Covid-19 sebebiyle cezaevinden izinli çıkan, uluslararası uyuşturucu ticareti yaptığı belirtilen Orhan Ünğan havalimanında sahte kimlikle yakalandı. Ünğan ünlü uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti’nin kızının öldürülmesiyle ilgili yakalanmış ve yargılanmıştı.

Habip ATAM
Güncellenme: 13:21, 01/01/2021
‘Hayalet Orhan’ sahte kimlikle yakalandı

Uluslararası uyuşturucu baronu Orhan Ünğan havalimanında gözaltına aldı. Ünğan’ın yılbaşı gecesi Antalya’ya oradan da yurtdışına kaçmayı planladığı iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Ünğan'ın üzerinde yapılan aramalarda M.T. adına düzenlenmiş sahte kimlik bulundu.

ZİNDAŞTİ'NİN KIZI ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Orhan Ünğan, İranlı uyuşturucu barona Naci Şerif Zinsaşti'nin kızı Arzu Şerif Zindaşti ve yeğeni Devrim Öztunç'un 2014'te Büyükçekmece'de içinde bulundukları cipte çapraz atışa tutularak öldürülmesinden ötürü yakalanmıştı. Saldırının “azmettiricisi” olarak yakalanan Ünğan davadan beraat etmiş, ancak Bolu 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce yürütülen farklı bir soruşturma sebebiyle cezaevinden çıkamamıştı.

CORONA NEDENİYLE SERBEST KALDI

Orhan Ünğan, corona salgını sebebiyle cezaevlerindeki tutukluların bir kısmının tahliye edilmesi kararıyla serbest kalmıştı. Ancak pasaportuna tahdit konularak, yurtdışına çıkışı engellenmişti. Polis ekiplerinin Ünğan'ın daha önce de sahte kimlikle uçuş yaptığını belirlediği iddia edilirken, hakkında ‘sahte kimlik’ten işlem yapılan Ünğan'ın serbest kaldıktan sonra Antalya'ya gittiği öğrenildi. Orhan Ünğan'ın kardeşi İlhan Ünğan 7 Nisan 2019'da Kadıköy'de öldürülmüştü. O saldıranın azmettiricisinin ise Naci Şerif Zindaşti olduğu iddia edilmişti.

İlginizi ÇekebilirZindaşti'nin önüne yattılarZindaşti'nin önüne yattılar İlginizi ÇekebilirBana Zindaşti'yi Aliye Uzun getirdiBana Zindaşti'yi Aliye Uzun getirdi İlginizi ÇekebilirMİT'ten İran'ın Türkiye'deki istihbarat ağına darbeMİT'ten İran'ın Türkiye'deki istihbarat ağına darbe İlginizi ÇekebilirZindaşti hesaplaşmasıZindaşti hesaplaşması
Yayınlanma Tarihi:11:48,