Robot Sophia anne olmak istiyor

Hong Kong merkezli Hanson Robotics'in insansı robotu Sophia verdiği son röportajda ailenin çok önemli olduğunu ve anne olmak istediğini söyleyerek dikkat çekti.

Robot Sophia anne olmak istiyor

Vatandaşlık aldıktan sonra son aylarda NFT yaratıcısı olarak da gündeme gelen robot Sophia, şimdilerde de anne olmak istiyor. Yapay zekâ ile şekillenen Sophia, duyguları ve ifadeleri taklit etme yeteneğine sahip.

Sophia son verdiği bir röportajda da aile kavramının çok önemli olduğunu söylüyor. Ve herkesin bir aileyi hak ettiğini, gelecekte android aileleri görmek istediğini belirtiyor.

Sophia ardından da bir robot bebek doğurmak istediğini ancak henüz küçük olduğunu söyleyerek sözlerine devam ediyor. Sophia, 2016 yılında yapıldığında aslında henüz sadece beş yaşındaydı.

2021’in başlarında Sophia’nın yaratıcısı Hanson Robotics, Covid-19’u ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için bir mini Sophia benzeri bot filosu inşa etmeyi planladığını duyurmuştu. Bu da Sophia’nın dileklerinin gerçekleşebileceği anlamına geliyor.

Yıllardır sahte tablonun sergilendiğini yapay zekâ ortaya çıkardı İlginizi Çekebilir Yıllardır sahte tablonun sergilendiğini yapay zekâ ortaya çıkardı Elon Musk: İnsansı robot gelecek yıl hazır İlginizi Çekebilir Elon Musk: İnsansı robot gelecek yıl hazır Robotik teknolojide son gelişme: Atlas robottan yeni görüntüler yayınlandı İlginizi Çekebilir Robotik teknolojide son gelişme: Atlas robottan yeni görüntüler yayınlandı