Bodrum’da milyonluk emlak vurgunu!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, iddiaya göre kendilerini emlakçı olarak tanıtan S.G.İ. ile birlikte 3 kişi, ilçedeki bir siteden ev kiralama vaadiyle 30 kişiyi dolandırdı.

Bodrum’da milyonluk emlak vurgunu!

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Ortakent Mahallesi'nde Pinokyo Tatil Sitesi'ndeki villaları internet üzerinden kiralayan ancak, farklı villalar göstererek yaptırdıkları görüntülü aramalarda lüks villaları gösteren ve kendilerine emlakçı olarak tanıtan 4 kişi yakalandı.

TATİLE GELİNCE ŞOK OLDULAR

Yaklaşık 70 kişinin suç duyurusunda bulunarak internet üzerinde tatil amaçlı kiraladıkları villaların tatile geldiklerinde gösterilenlerle ilgisi olmadığını ve birçoğunun ise kiralanan yerde başkasının olması üzerine dolandırıldığını anlayarak polise ve savcılığa suç duyurusunda bulunmaları üzerine ortaya çıkan olayda mağdurların maddi kayıplarının 2 milyon TL.ye ulaştığı belirtildi.

2 MİLYON TL İLE ORTADAN KAYBOLDULAR POLİS YAKALADI

Şikayetler üzerine organizatör olduğu iddia edilen S.G.İ ile üç kişi Pinokyo Tatil Sitesi'ndeki villaları kiraladıktan sonra ortadan kaybolmaları üzerine tatile gelen yaklaşık 70 kişi muhatap bulamadı.

Polisin iki aydır teknik takibe aldığı olayın ardından yapılan operasyonda S.G. ile birlikte O.E., O.E.,S.Y. ve S.G.İ. yakalanarak gözaltına alınarak ifadeleri alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Kişilerin ifadelerinin alınmalarının ardından adliyeye sevk edilecekleri mağdur sayısının artabileceği belirtildi.

Emlakçılar kapı kapı gezip broşür dağıtıyor! Suç duyurusunda bulundular İlginizi Çekebilir Emlakçılar kapı kapı gezip broşür dağıtıyor! Suç duyurusunda bulundular

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...