CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen’e ‘mermili’ tehdit

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, FETÖ ile ilgili attığı tweet'in ardından tehdit edildi. Evinin yakınında atış yapan F.G., Gökçen'e mermi fotoğrafı gönderdi. Daha önce FETÖ'den hapis cezası alan şüpheli, şikayete rağmen gözaltına alınmayarak ifadesine başvuruldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen’e ‘mermili’ tehdit

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, 17 Temmuz'da kendi sosyal medya hesabı üzerinden FETÖ'cülere yönelik şu paylaşımı yaptı: “Cemaat soru çalarak, hayat kaydırarak, akademiye ve yayınlara ambargo koyarak, maddi manevi gücü arkasına alarak yıllarca uğraştı. Buna rağmen nitelikli ve entelektüel kadrolar değil, aşağılık kompleksiyle dolu, kendini nitelikli ve entelektüel sanan insanlar yetiştirebildi.”

GÖKÇEN’İN EVİNİN YAKININDA ATIŞ YAPTI

Bu paylaşımın ardından Gökçen, tehditler almaya başladı. Bunlardan biri de FETÖ üyeliğinden hapis cezası alan F.G.'ydi. F.G., ilki 19 Temmuz'da olmak üzere hem Gökçen'in sosyal medya hesabı üzerinden hem mail atarak, hem de Gökçen'in araştırma görevlisi olarak çalıştığı Marmara Üniversitesi'ni arayarak tehditlerine devam etti.

F.G., “Yıllardır söylerim ben birini öldüreceğim”, “Bir gün kitapları satmak zorunda kalırsam bilin ki ben birini öldüreceğim” şeklinde tweetler atıp daha sonra sildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen

Tehditler bununla da sınırlı kalmadı. F.G.'nin aynı günlerde Gökçen'in evinin yakınındaki bir poligonda atış talimi yaptığı ortaya çıktı ve Gökçen'e mermili fotoğraflar gönderdi.

MAHKEME ADRES BİLGİLERİNİ PAYLAŞTI

Gökçen konuyla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak adli tedbir kararı alınmasını talep etti. Mahkeme, tehdit suçundan dolayı adli kontrol kararı verirken hakaret ve ısrarlı takip suçlarından adli kontrol verilmesinde hukuki yarar bulunmadığına hükmetti. Elektronik kelepçe talebi de reddedildi.

F.G., bu süreçte gözaltına dahi alınmazken Gökçen'in adres bilgileri, daha önce adres bilgilerinin gizlenme kararı alınsa da mahkeme tarafından paylaşıldı. F.G. savcılıktaki ifadesinde şunları söyledi:

“Daha önce elime hiç silah almadım. Poligona gidip atış yaptığımda da ‘Kimse kendini bulunamaz sanmasın' şeklindeki tweeti attım. Ben dahil birçok insanın öldürülebilir olduğu düşüncesi aklıma geldiği için bu tweeti attım. Devamında atmış olduğum tweet ve paylaşımları ruh halimin vermiş olduğu stres ve öfkeyle bir anda attım.”

FETÖ ÜYELİĞİNDEN HAPİS CEZASI ALDIĞINI SÖYLEDİ

F.G. ayrıca FETÖ üyeliğinden ceza aldığını da belirtti: “Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ üyeliği gerekçesiyle yargılandım, 1.5 yıl hapis cezası aldım, bu hapis cezası nedeniyle 2019 yılında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.”

Marmara Üniversitesi konuyla ilgili harekete geçti. Okuldaki güvenlik önlemleri arttırılırken F.G.'nin üniversiteye gelmesi halinde polise haber verileceği duyuruldu.

KILIÇDAROĞLU DA MERMİLİ FOTOĞRAFLA TEHDİT EDİLMİŞTİ 

Sosyal medya hesabından bir kavanoz dolusu mermi fotoğrafı paylaşarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu CHP'li siyasetçilere yönelik tehdit içerikli paylaşım yapan AKP Gençlik Kolları üyesi Mehmet Emin Göç 6 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmıştı. Davanın ardından bir mektup yayınlayan Göç, özür dileyince dava düşmüştü.

Yazılı açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen şunları söyledi:

BİR SÜREDİR ÖLÜMLE TEHDİT EDİLİYORUM

– Fethullahçı terör örgütünün işlediği birçok suçu hatırlatan sözlerim nedeniyle yurt içi ve dışından yüzlerce mesaj ve paylaşımla hedef gösterilmemin ardından Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu yargı kararıyla belirlenmiş bir şahsın ısrarlı takibi, ağır hakaretleri, öldürme amacını defalarca belirttiği mesaj ve paylaşımları, bana gönderdiği mermi fotoğrafları, görev yaptığım üniversitenin ve Genel Merkezimizin aranması ve yine bu kişinin evimin yakınında atış talimi yapması ile açık saldırı altındayım.

– Benden sonra çevreme de yönelen bu tehditler dolayısıyla gerekli tüm hukuki işlemleri başlatmış olmama rağmen yargı ve kamu güçleri görevini yapmamakta, aksine gizlilik kararı bulunan açık adresimi faile bildirerek bu suçun işlenmesine yardımcı olmaktadırlar.

SORUMLUSU, GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMAMAKTA ISRAR EDEN İKTİDARDIR

– Devletin, vatandaşlarını koruma yükümlülüğünü yerine getirmediği ilk örnek değil. Bu gidişle de ne yazık ki son olmayacak. Ancak her türlü tehdit ve ihlale rağmen doğruları söylemekten, bu ülkede yaşanan haksızlıkları bedeli ne olursa olsun dile getirmekten çekinecek değilim. Benim ve yakınlarımın başına gelebilecek her türlü zararın sorumlusu, gerekli önlemleri almamakta ısrarcı olan iktidardır. Bu saldırı iktidar partilerine yapılsaydı neler olacağını hepimiz çok iyi biliyoruz.

– Hep söylediğim gibi, bu karanlığa mahkum değiliz. Gençlerin ve kadınların, demokrasi ve hukuk devletine inananların örgütlü gücüyle ve her zamankinden çok çalışmaya devam ederek bu düzeni değiştireceğiz.

'Mermili tehdit' paylaşımını yapan AKP'li hakkında ev hapsi kararı! İlginizi Çekebilir 'Mermili tehdit' paylaşımını yapan AKP'li hakkında ev hapsi kararı! İsrail Başbakanı'nın oğluna mermi gönderdiler İlginizi Çekebilir İsrail Başbakanı'nın oğluna mermi gönderdiler

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...