Suriye sınırına yürüyen Ümit Özdağ’a müdahale

Suriye sınırında basın açıklaması yapmak isteyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Suriye Görev Gücü Genel Koordinatörü arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Kilis’te bulunan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Suriye sınırında basın açıklaması yapmak istedi.

Güvenlik güçleri, geçiş izni belgesi talep ederek izin vermedi. Dakikalar süren tartışmadan sonra tek başına Suriye’ye sınırına yürümekte ısrar eden Ümit Özdağ’a Suriye Görev Gücü Genel Koordinatörü olduğunu belirten yetkili eşlik etti. İkili arasındaki şu diyalog dikkati çekti:

“SÜLEYMAN SOKMAYIN EMRİ VERDİ”

Özdağ: Beni durduramazsınız. Herkes kalsın, ben yürüyeceğim.
Yetkili: Hocam beraber yürüyelim ama kimse gelmesin.
Özdağ: Beraber yürüyelim, kimse gelmesin.
Yetkili: Basın da gelmesin, lütfen benim birliklerimi deşifre etmeyin.
Özdağ: Süleyman sokmayın emri verdi…
Yetkili: Hayır hayır hayır… Tamamen inisiyatif benim.

Bir süre yetkili kişiyle yürüyüp daha sonra basın açıklaması yapan Özdağ, şunları söyledi:

– Öncüpınar Sınır Kapısı’na giderken polis tarafından durdurulduk. Sınır kapısına izinsiz gidemeyeceğimiz ifade edildi. Değişik güvenlik gerekçeleriyle böyle bir uygulama yaptıklarını söylediler. Suçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Zafer Partisi’ne yönelik hukuk dışı uygulamaları devam ediyor. Polise ve jandarmaya uygulaması suç emirler veriyor.

ÜZERİNDE BÜYÜK BASKI VAR

– Kilis Emniyet Müdürü iyi bir polis… Hukukun ne olduğunu biliyor. Burada yapılan uygulamanın hukuk dışı olduğunu, bir parlamenteri Türkiye toprakları üzerinde bir yere gitmekten alıkoyamayacağını biliyor. Buna rağmen üzerinden bir baskı var. Bu baskıyı kırmanın şık bir yolunu buldu. Kendisine teşekkür ediyorum.

Suriye'de teröristlerin Türkiye yalanı çürüdü: IŞİD'lileri sınıra gönderiyorlarmış İlginizi Çekebilir Suriye'de teröristlerin Türkiye yalanı çürüdü: IŞİD'lileri sınıra gönderiyorlarmış Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya sert sözler İlginizi Çekebilir Ümit Özdağ'dan Süleyman Soylu'ya sert sözler Soylu'dan Ümit Özdağ'a: Meczup desen, aklını kaybetmiş desen... Ne yapmaya çalışıyorsun? İlginizi Çekebilir Soylu'dan Ümit Özdağ'a: Meczup desen, aklını kaybetmiş desen... Ne yapmaya çalışıyorsun?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...