Zam haberini alan su yükleme noktasına koştu

Eskişehir'de suya yapılan yüzde 40 oranındaki zam gece yarısından itibaren geçerli olacağı için şehrin dört bir yanındaki su yükleme noktalarında kuyruklar oluşturdu.

Şebeke suyuna yüzde 40 oranındaki zam Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nda dün kabul edildi.

Gece 00.00'dan itibaren yürürlüğe konulacak zam haberini alan Eskişehirliler su yükleme noktalarına akın etti. Bir anda yüzlerce kişinin akın ettiği su yükleme noktalarında uzun kuyruklar oluştu.

Zam haberini aldıktan sonra evinin yakınındaki su yükleme noktasına gelen Eşref Yaşar, belirlenen su fiyatını eleştirdi.

Yatırılan paranın yarısının da vergilere gitmesiyle alınan su miktarının iyice azaldığını belirten Yaşar, “Yaklaşık 1 saattir bekliyorum. Önümde 150 kişi vardı. Şimdi 15 kişi kaldı. Sıra gelirse biz de alacağız. Çok fazla bir oran. Belediye bu kadar büyük zammı neden yapıyor ki. Allah'ın suyuna bu fiyat nedir anlamıyorum yani. Zaten her yerden vergi alıyorlar. Şimdi 100 liralık su yüklüyorsun, ÇTV ve KDV olarak kesiliyor. Yüklediğin paranın yarısı vergilere gidiyor. Önceden 100 liraya 30 ton su alıyorduk. Şimdi 15-19 civarlarına düştü. Yarından itibaren 12 tona düşecek” dedi.

Belediye meclisinde kararın alınmasından ziyade vatandaşlara su kartı doldurmak için zaman tanınmamasını eleştiren Özcan Erdoğan ise şu ifadeleri kullandı:

“Her şeye zam yapılıyor zaten. Suya zam yapılması da normal. Ben zammı yadırgamıyorum. Benim yadırgadığım bu kadar insanın sırada bekletilmesi oldu. Birkaç gün süre verilseydi burada bu kuyruk oluşmazdı. Ben buna itiraz ediyorum. Yoksa her şeye zam yapılıyor zaten. Bu akşam karar çıkıyor ve bugün son gün olarak belirleniyor. Bu kadar insan sıra bekliyor.”

Eskişehir'de kullanma suyuna yüzde 40 zam İlginizi Çekebilir Eskişehir'de kullanma suyuna yüzde 40 zam

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...