Dissosiyatif kimlik bozukluğu... Çoklu kişilik bozukluğu olarak da bilinin bu pskikolojik rahatsızlık, kabaca kişinin içinde başka bir bireyin daha yaşadığını hissetmesi olarak tanımlanır.

Türkiye'de futbol, son dönemde bu ruhsal bozukluğa örnek olaylar yaşıyor.

Ankaragücü eski Başkanı Faruk Koca, Rizespor maçından yaklaşık iki hafta önce centilmenlik çağrısı yapmış, Beşiktaş taraftarını sahalarında oynayacakları maça davet etmişti. 

Birliktelik mesajı veren Faruk Koca, Ankaragücü ile Beşiktaş arasındaki buzların eritilmesi gerektiğinin altını çizmişti. 

Beşiktaş maçından bir hafta sonra oynanan Rizespor maçında ise Halil Umut Meler'e yumruklu saldırıda bulunarak, Türk futbol tarihinde kara bir leke olarak hatırlanacak olayın baş aktörü oldu.

HERKESİN İKİNCİ TAKIMI OLMAK İSTİYORDU, SAHADAN ÇEKİLDİ

İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Süper Lig'de çıktıktan sonra takım tutmayanların ilk, takımı olan taraftarların da ikinci takımı olmak istediklerini söylemişti. 

Ancak futbolcusu İbrahim Yılmaz'a saldırdığı haberleri ortaya atıldı. Kendisi 100 gramlık plastik bardaktaki suyu fırlattığını söylese de, futbolcu darp raporu alarak sözleşmesini feshetti.

Bu da yetmezmiş gibi, Trabzonlu olan ve çocukluğunda Trabzonspor'u tuttuğunu söyleyen Ecmel Faik Sarıalioğlu, Trabzonspor maçında takımını sahadan çekti. Futbolcusu yere diz çökerek oyuna devam edilmesi yönünde yalvarmasına rağmen...

ÖNCE DOSTLUK ÇAĞRISI, SONRA LİGDEN ÇEKİLME TEHDİDİ

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, yenildikleri Trabzonspor maçının ardından futbolu bir şölen havasına çevirmeleri gerektiğini söyleyerek dostluk ve kardeşlik mesajları verdi.

Bu açıklamadan yaklaşık bir ay sonra oynanan Sivasspor maçının ardından tam tersi bir söylemle karşımıza çıktı. "Sakin atın tekmesi pek olur" diyen Ali Çamlı, ligden çekilme tehdidini savurmaktan da geri kalmadı.

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞI AMA...

Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı "Şiddetin her türlüsüne karşıyız" diyerek kınayan Kerem Aktürkoğlu da Sivasspor maçında gördüğü kırmızı kart sonrası bambaşka bir kimlikle karşımıza çıktı. 

Adeta çılgına dönen Kerem Aktürkoğlu, takım arkadaşları ve teknik heyet tarafından güçlükle sakinleştirildi. Şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu unuttu.

FUTBOLU YÖNETMEK YERİNE, İZLEMEYEİ TERCİH EDİYOR

Ve Mehmet Büyükekşi... Türkiye'de futbolun başındaki isim... Futbolu yönetmesi gerekirken, yaşanan tüm olaylara karşı kafasını kuma gömmeyi tercih ediyor. En son Halil Umut Meler'e yapılan saldırı sonrası "Artık yeter!" haykırışını duyduğumuz Mehmet Büyükekşi, o günden beri sessizliğini koruyor.

Suudi Arabistan'da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanması planlanan Süper Kupa finali krizi sonrası futbolun başındaki isimden çok, televizyon başında bir seyirci gibi davranıyor.