Süper Lig'de şampiyonluk yarışı veren iki takım Galatasaray ve Fenerbahçe, RAMS Park'ta karşı karşıya geldi.

Rakiplerinin oyunu yavaşlatmasından en çok şikayet eden, topun oyunda kalma süresinden sürekli rahatsız olduklarını belirten iki takımın maçında seyirciler doğal olarak yüksek tempo, bol pozisyon ve göze hoş gelen bir futbol bekledi.

Kapalı gişe tribünler önünde, milyonların ekranlara kilitlendiği karşılaşma, hiç de beklendiği gibi geçmedi. Hakemin de yardımıyla sürekli duran, gerginliklerin damga vurduğu, tek gol dışında sadece iki önemli pozisyonun yaşandığı derbi, Süper Lig'de 37. haftada topun en az oyunda kaldığı maç olmayı başardı.

Toplam 102 dakika 48 saniye oynanan karşılaşmada top oyunda sadece 45 dakika kaldı. Yani tribünlerdeki ve ekran başındaki izleyiciler, maçın yarısından fazlasını göremedi. Üstelik bu iki takımın da sezon başından bu yana en çok şikayet ettiği konuydu. Toplam 28 faulün de yapıldığı karşılaşma, izleyenler için zaman kaybından öteye geçemedi. 

Maç sonrası yaşananlar ise keyifsiz gecenin tuzu biberi oldu. 

Bu nedenle düşük bütçelerle kendileri ile yarışmaya çalışan takımların yaptıklarından çok, Türkiye'nin en pahalı iki kadrosu olarak öne çıkan Galatasaray ve Fenerbahçe'nin önce aynaya bakmaları gerekiyor.