Ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapanma tehlikesi yaşayan eczanelerin taleplerini dikkate alan Türkiye Eczacılar Birliği (TEB), önümüzdeki ay büyük eczacı mitingini düzenleyecek. Miting öncesinde sosyal medya üzerinden sorunlarını dile getiren eczacılar, tüm eczacılar ve çalışanların katılacağı etkinliği şöyle duyurdu:

İKİ ECZANEDEN BİRİ KAPANMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA

“Bugün reçetenizdeki ilacı bulmakta zorlanıyor iken, yarın en yakın sağlık danışmanınız eczacınızı her zamanki yerinde bulamayabilirsiniz. Çünkü eczacılar, artan işletme maliyetleri görmezden gelinen ve karşılanmayan ekonomik hakları nedeniyle ayakta kalma mücadelesi veriyor. Her iki eczaneden biri kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. İlaç yoklukları eczane yokluğuna dönüşmesin. Eczacıya hak ettiği değer verilsin. Eczanelerimiz yaşasın.”

[old_news_related_template title="'8 bin eczane kapanma tehlikesiyle karşı karşıya'" desc="Eczacıların kârlarının en son 2009 yılında güncellenen İlaç Fiyat Kararnamesi ile belirlendiğine dikkat çeken Bursa Eczacılar Odası Başkanı Okan Şahin, 'Sürekli ilaç fiyatlarına zam gelmesine rağmen güncelleme yapılmaması sebebiyle ortalama eczacı kârlılıkları maalesef giderek düşmekte. Türkiye’de 28 bin eczanenin 8 bin tanesi kapanma tehlikesi ile karşı karşıya' dedi." image="https://i01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2022/05/29/iecrop/eczane-shutterstock_16_9_1579099393_16_9_1653845687.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/8-bin-eczane-kapanma-tehlikesiyle-karsi-karsiya-7163205/"]