Reklamsız Sözcü

Mesud Barzani Erdoğan ile görüştü

Ankara’ya gelen Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesud Barzani’yi Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Saray'da kabul etti

android-time 20:35 9 Aralık 2015
Mesud Barzani Erdoğan ile görüştü
Ankara’ya gelen Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesud Barzani’yi Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Saray'da kabul etti

 

Türkiye ile Irak arasında yaşanan Başika kampı gerilimi sürerken, Ankara önemli bir ismi ağırlıyor. Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, öğle saatlerinde Ankara'ya geldi.

 

Ve akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani’yi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Basına kapalı gerçekleşen kabul, 1 saat 10 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani'yi kabulünde ikili ilişkiler, IŞİD konusu ve bölgesel gelişmelerin de ele alındığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Beştepe'deki kabulde, terörle mücadelenin ve bu konudaki işbirliğinin bölgenin istikrarı açısından da önemli olduğu vurgulandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, DAİŞ ve PKK da dahil olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadele hususunda Türkiye'nin kararlılığına değinerek, DAİŞ'le mücadele konusunda Uluslararası Koalisyona sağlanan katkılar üzerinde de durduğu öğrenildi. Tarafların, Türkmenler, Kürtler ve Arapların bölgede uyum ve barış içinde yaşamalarını teşvik için özen gösterilmesinin yanı sıra, Irak'ın huzuru açısından mezhep çatışmasını körükleyici tutumlardan kaçınılması gerektiğine dikkati çektikleri kaydedildi.


Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 22:2709.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more